Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse

Pokud máte zájem diskutovat, nebo mi něco zajímavého zdělit, tak buď  tady, nebo na mailu: blahova.hanci@seznam.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pomocník

(Hanka, 5. 6. 2016 10:14)

Jedno dopoledne jsem vařila a potřebovala jsem vynést do popelnice misku s bioodpadem. Volám na Filípka k počítači....."Fildo, vynes mi prosím biomisku do popelnice"......od počítače se ozvalo nezůčastněné "jo".
Po dvou minutách ticha Filip dodal...."mami, co kdybych vynalezl robota, který by za mě vynášel biomisku do popelnice?"
Super nápad Filipe, a než ho vynalezneš, do té doby budeš muset vynášet odpad ty sám :-)

počty

(Hanka, 4. 11. 2015 11:21)

Filípke psal domácí úkol z matematiky. Napsal příklad: 2-1=A
Byla jsem zděšená.....ptám se...."Fildo, co je to za příklad, máš to špatně", on se na mě podívá, pokrčí ramínky a říká....."já jsem se nemohl pomoct"
Musela jsem se smát.....na to už není co víc dodat

canesterapie

(katka, 15. 10. 2015 13:47)

dobrý den,koupila jsem si fenku border kolie a ráda bych s ní dělala radost těm,co to potřebují.můžete mi prosím napsat,co pro to mám vše udělat a jestli jsou nutné nějaké zkoušky?moc děkuji borovcovakacenka@↕seznam.cz fenečce je 7 týdnů,tak abych začala co nejdříve.

odpadky....

(Hanka, 10. 9. 2015 18:02)

Zlobila jsem se na Adámka a Filípka, že odkládají odpadky na bar a na stůl, že je nejdou hned vyhodit. Říkám...."kluci, odpadky patří do koše, jestli nevíte co to je, tak to je taková ta věc, kterou máme schovanou ve skříni" a Filda mě se zaujetím poslouchá a odpovídá....."hmm, pavouk?"
To sice nebyla ani hádanka, ani správná odpověĎ, ale zasmála jsem se jak už dlouho ne :-)

puberta

(Hanka, 8. 9. 2015 13:10)

Filip se nenápadně, ale jistě dostává do další etapy svého života, a tou je puberta. Když je zdravé dítě v pubertě, je to těžké, ale co když je autista s mentálním opožděním v pubertě? Zatím jen vztekle trhá rameny a točí se ke mě zády. A nebo na mě křičí...."nekřič na mě" :-) Asi začneme šeptat, bude to lepší pro nás pro oba.

mobil

(Hanka, 27. 1. 2015 21:21)

Filípek dostal pod stromeček svůj první telefon. Pořád ho s sebou nosí, a tak mu na něj občas zavoláme, aby měl radost a aby trénoval telefonování. Volala jsem Filípkovi, a říkám mu...."já ti volám, zvedni to"....a Filípek? Zvedl zvonící telefon nad hlavu, a s usměvem odpovídá...."už jsem ho zvedl" Bohužel, tohle k telefonování nestačí...budeme muset trénovat dál :-))

chůva

(Hanka, 16. 9. 2014 18:23)

Koupala jsem Davídka, potřebovala jsem si jen skočit do kuchyně a tak volám na Fildu, aby mi šel pohlídat Davídka, ať mu třeba ukazuje kachničku do vody. Filípek vběhl dovnitř, a v zápětí vyběhl ven, volám na něj...Fildo, proč nehlídáš? já ještě nejdu.... a on mi v běhu odpovídá..."mami, neboooj, hlídá ho kačenka..." :-))

pihy

(Hanka, 16. 9. 2014 17:29)

Večer jsem čistila Fildovi zoubky. Opět s bojem a s protesty. Přehmátla jsem se, a dala mu dospěláckou pálivou pastu, Filip nesnáší když pálí. Začal se bránit...."mami, néééé, ta pálí...." chtěla jsem ho odbýt s tím, že je to pro velké chlapy jako je on. Filda prudce odskočil, zvedl ručičku a ukázal mi na podpaží...."mami, nééé, vždyť ještě nemám pihy"
(tak říká oholeným chloupkům v podpaží)

"perličky"

(Hanka, 31. 5. 2014 9:47)

Asi se stává tradicí, že sem píšu Filípkovi perličky, co z něj občas vypadnou. Tak jako nedávno, Davídek plakal, nosila jsem ho na rukách, ale Filda se chtěl dívat na televizi, viděla jsem, jak to v něm "bublá". Pak už to nevydržel, ukázal na ohrádku a vztekle mi oznámil...."mami, stejně pořád křičí, dej ho hned do té klece"

Tatínkův cyklista

(Hanka, 16. 4. 2013 9:46)

Kdykoli řeknu Filípkovi při mazlení, že je můj, tak dodá, tvůj lyžař. Jednoho konečně jarního dne se vydal tatínek s oběma klukama na výlet na kolech. Přijeli domů, a Filípek mi s rozpálenými tvářičkami říká....."mami, já jsem tatínkův cyklista"....pak se na mě podívá vážně, jako by mu něco došlo a opravil svoje oznámení. "já jsem tatínkův cyklista a maminčin lyžař".....

koupání

(Hanka, 29. 1. 2013 21:32)

Dneska jsme se koupali. Na čemž není nic zvláštního, když už ho dostanu do vany, a překonáme počáteční boj, koupání zvládne. Jenže opět jsem si fackovala, že jsem otočila oči jinam.
Dnes nám plaval koberec na chodbě. Filípek neměl ve vaně ani kelíme, ani nezapnul sprchu, jen já potřebovala vážně na toaletu. Když jsem se vracela, na chodbě jsem šlápla do mokrého koberce.
Zkrátka, Filípek se "klouzal" na ukosu vany tam a zpátky, až téměř celý obsah vany vycákal ven..... Místo koupání Filipa jsem umývala podlahu a zachraňovala skříňky. Měla jsem si přát od Ježíška ještě jedny náhradní oči nejen na zádech, ale i na provázku, abych mohla za roh pokoje :-)

koně

(Hanka, 20. 12. 2012 10:15)

Nevím, kam zařadit tenhle příspěvek, doufám, že tady nebude zastrčený....se začátkem školního roku jezdíme na končíky. Na nedaleký Králov. Párkrát jsme už jezdili, ale jinak chodíme koníčky krmit mrkvičkou a jablíčkama. Filípek je uvolněný a víc se mu rozvíjí komunikace.
Od té doby, co prožil "cvičení" na Apisovi sedává na opěradle sedačky v obýváku a "trénuje", točí se, stojí, vyskakuje a hraje si "jako"!!!!!!! Děkuji všem na Králově, kdo nám pomáháte. Je málo takových lidí, kteří se snaží ulehčit nám složitou cestu životem.

Vánoce

(Hanka, 22. 11. 2012 19:08)

Šla jsem s Filípkem po Hradišti, zamyšlená jsem ho vedla za ruku, najednou se Filda lekl, zastavil a svojí patlavou řečí říká...."cože? světýlka? ono to budou Vánoce?". Usmála jsem se jeho prozření, a říkám, ano, přijde Ježíšek. Filípek se uvolněně usmál a říká...."a bude veliký, a bude volat Hou Hou Hou, veselé Vánoce Vám všem".....

Brouček, Mikuláš, Ježíšek, Santa Claus, všechno je to pro něj jedna osoba. Tak Hou Hou Hou, Veselé Vánoce Vám Všem :-*

Domácí ukol....

(Hanka, 2. 10. 2012 19:13)

Filípek má psát domácí ukol, dlouho se ošívá, okusuje tužku, a pak řekne...."mám nápad, co kdybys mi ten domácí ukol napsala ty?" :-))

Loučení ve školce

(Hanka, 21. 6. 2012 19:25)

Nastal čas poděkovat úžasným paním učitelkám ve speciální mateřské škole. Po velmi krásném a přitom smutném rozloučení jsem nasedala dojatá do auta. Měla jsem tak strašnou potřebu Filípkovi vysvětlit co se děje. Říkám mu:...."tak Filípku, a končí ti jedna životní etapa, do školky už nikdy nepojedeš....teď už začneš jezdit do školy"......Filípek tiše poslouchá na zadním sedadle a odpovídá....."mami, já myslím, že to není dobrý nápad".
Co k tomu dodat......

perlička

(Hanka, 4. 5. 2012 18:19)

Jednu perličku.....vezla jsem Filípka domů ze školky. Dívá se z okna na žlutou louku kolem silnice. "mami, co je to?"......"to kvete hořčice Filípku".....Filípek se dívá z okna dál a za chvilku ukáže na jinou louhu...."mami a tam nahoře kvete kečup?"

nekonečná zima

(Hanka, 7. 2. 2012 8:58)

Taky se Vám zdá, že tahle zima neskončí? Každé ráno se Filípek ptá, jestli už napadl sníh, a každé ráno mu říkám, že ne, že tam jen mrzne. Dneska mi řekl...."nechci jen mrzne, chci aby napadl sníh"